Menu

The Love of Connell 253

hjortpaulsen7's blog

تاریخچه کمپانی هواوی از مجال تاسیس تا در حال حاضر

تاریخچه کمپانی هواوی از دوره تاسیس تا اکنون
وقتی مایکروسافت نیز نتوانست
روند رویش و مراقبت یوزرها سیستم‌عامل‌های تلفن همراه و طبیعتا گوشی‌هایی که‌این سیستم‌عامل‌ها را دارا‌هستند از چیزی به نام فیدبک مثبت تبعیت می‌نماید .

به‌این معنا که هر چه فروش گوشی‌های دارنده یک سیستم‌عامل خاص بیشتر باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل نرم افزار ایجاد خواهند کرد . در نتیجه تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقاء خواهد یافت .


هرچه هم تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقاء یابد , طبیعتا تعداد کسانی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده میشوند بیش تر می‌گردد .

این یک سیستم با فیدبک مثبت هست . ارتقاء یکی‌از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می گذارد .

ساخت یک سیستم‌عامل نو برای یک کمپانی وسیع کار سختی وجود ندارد ولی تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های جانور بسیار سخت و مستلزم و پول و کارایی فراوانی است .

هواوی
برای مثال هنگامی‌که مایکروسافت سعی کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را پرورش دهد , به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن پول پرداخت می‌کرد که نرم افزار خویش را برای ویندوز فون نیز بنویسند .

البته در غایت به جهت عدم‌استقبال یوزرها و خطاها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مثل مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی هم در حالتی‌که بخواهد سیستم‌عامل خویش را توسعه و گسترش دهد ناچار است چنین کاری بکند . تاکنون هواوی هیچ علتی برای چنین کاری نداشته است ; زیرا اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خود با مقداری تغییرات استفاده می کرد .

از آن‌سو نیز گوگل خدمات و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین می‌کرد و مهم‌تر از آن یک مغازه اپلیکیشن یعنی مغازه پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی سرویس ها ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند . اما فرمان دونالد ترامپ به تحریم هواوی منجر می شود که در فیض گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تشکیل داد هواوی نخواهد اعطا کرد .

تحریم هواوی , تحریم‌های قابل انعطاف و سخت
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارد . جنبه اولیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای موبایل را مستقیما پایین تاثیر قرار خواهد که ولی در غایت دود آن به چشم مشتریان هم می‌رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین زمینه عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های یار و همدم و مشتریان تاثیر می‌گذارد . ما درپی میخواهیم این دو جنبه مسئله را باز کنیم ; اما پیش از آن بگذارید یه خرده از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی بوسیله رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانشگاه چونگ‌کنیک ( Chongqing University ) چین است . وی بعداز فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری خلق چین ضمیمه و به‌عنوان یک محقق فناوری در این این شرکت شاغل شد .


رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه اولیه تاسیس کرد . کمپانی هواوی در اولِ کار خود تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این شرکت مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متفاوت در درون و بیرون از نیز ارائه می‌داد .Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.